duvar kağıdı rulo hesabı oldukça kolay

Evimiz’de kaç adet duvar kağıdı rulosu kullanmalıyız bu hesabı yapmak oldukça kolay, öncelikle bir metre alın ardından duvarın en ve boy ölçüsünü yazın çıkan m2 ölçüsüdür.Duvar kağıdı rulosu dünya standartları en 53 cm boyu ise 10.05 metredir.Bir duvar kağıdı rulosu 5,32 m2 alan kaplar.Desenli duvar kağıdı hesaplaması düz kağıtlara göre daha farklıdır, desenli duvar kağıtları uygulama sırasında fire çıkartır ve düz kağıda göre satın alınırken her zaman 1 yada 2 adet fazla alınmalıdır.

Duvar boyu 2,50 altında olan alanlar için 4 boy duvar kağıdı, 2,50 üstünde olan yükseklik için 1 sıraya 4 boy kağıt kesilmelidir. duvar kağıdı uygulama öncesi gereken fire paylarını hesap etmelisiniz.

5.32 m2 alan kaplayan duvar kağıtları ; Ortalam 5,00 m2 ve 5,32 m2 alan kaplayan kağıtlar alman , italyan, belçika malı ürünlerdir. 

Duvar kağıdı uygulama sırasında mutlaka montajı takip edin açılan rulo sayısını not ediniz artan boy duvar kağıtlarını muhafaza edin.

Bir önceki yazımız olan hangi zemine duvar kağıdı uygulanmaz ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu Aramaları:

1 rulo duvar kağıdı kaç m2,duvar kagidi olculeri,duvar kağıdı rulosu kaç metredir,duvar kağıdı ölçüsü nasıl alınır,bir top duvar kağıdı kaç metredir,bir rulo duvar kağıdı kaç metre,1 rulo duvar kağıdı kaç metre,bir rulo duvar kağıdı kaç metrekare,duvar kağıdı topu kaç metre,duvar kağıdı rulo ölçüleri,

BENZER KONULAR

duvar kağıdı rulo hesabı oldukça kolay makalesi Ana Sayfa ve duvar kağitlari ve Ev Dekorasyonu kategorilerinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
hangi-zemine-duvar-kagidi
hangi zemine duvar kağıdı uygulanmaz ?

Duvar kağıdı uygulaması yapılmayan zeminleri inceleyelim; Saten boya , parlak ahşap (lake boya ) fayans ve ham sıvalı duvara duvar...

Kapat