İtalyan boya örnekleri renkleri spatula boyası nasıl yapılır ?

İtalyan boyası çok eski bir moda gibi görünsede günümüzde bir çok boya üreticisi yeni farklı desenlerde italyan boyasına ağırlık vermiş durumda hala çoğu mimar tarafından tercih edilen boya çeşidi, İtalyan boya ile görünümü aynı olan duvar kağıdı desenleride mevcut ancak bu size % 40 artı bir maliyet getirdiği için italyan boya kullanımı daha fazladır.

İtalyan boya çeşidi olan bu uygulamada metalik parlaklık elde edilir.Morblechrome çalışmasında spatula yardımı ile akrilik bazlı üst yüzey farklı renklerin üst üste uygulanması sonucu metalik ve parlak bir yüzey elde edilir.İtalyan boya modelleri arasında en çok tercih edilen boya çeşididir.

Aretino adı verilen bu uygulamada mineral toprak renkleri tercih edilir, Tipik italyan kentlerinde olduğu gibi, kromatik etkiyi ve geçirgenliği sağlar. İç cephe ve dış cephe duvar boyası renkleri için tercih edilebilir yapımı oldukça zahmetli ve ustalık gerektiren bir boya çeşididir. Fırça ile uygulanır sünger yardımı ile seviye ve renk karışımı yapılır çıkan sonuç oldukça göz alıcı.

Yoğun mekanlar için pompeiano italyan duvar boyası ; İç cephe duvar kullanımı için kendine özgü yayılmış tanecikli yapısı ile otel alışveriş merkezleri, yoğunluğun fazla olduğu alanlarda kullanılır. Pompeiano duvar boyası kalın parçacıklar sayesinde düz olmayan yüzeyleri düzler.İçinde bulunan yumuşak kimyasallar sayesinde aşınmaya karşı en dirençli duvar boyası çeşitlerindendir.

Bir önceki yazımız olan Canvas modern duvar tablosu ile dekorasyon örnekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu Aramaları:

dyo boya renkleri,italyan boya nasıl yapılır,italyan boya renkleri,italyan boya modelleri,italyan boya,spatula sedef nasıl yapılır,italyan duvar boyası yapılışı,parlak boya örnekleri,porselen spatula çeşitleri,boyada italyan,

BENZER KONULAR

İtalyan boya örnekleri renkleri spatula boyası nasıl yapılır ? makalesi kategorilerinde yayınlanmaktadır.

“İtalyan boya örnekleri renkleri spatula boyası nasıl yapılır ?” için 1 yorum

  1. israfil gürbüz diyor ki:

    desenli boyaya ve uygulama ekibine ihtiyacım var

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
yatak-odasi-canvas-tablo
Canvas modern duvar tablosu ile dekorasyon örnekleri

Canvas duvar tabloları son zamanlarda hareketli ve çarpıcı duvarlar yaratmak için oldukça ekonomik olan bu ürünleri kullanarak güzel sonuçlar elde...

Kapat