koyu renk duvar boyası üstüne açık renk uygulama

Koyu renk duvar boyası’nı açık renge çevirmek oldukça kolay bir işlem gibi görünse’de boyama işlemi sırasın’da bilmemiz gereken ipuçları vardır. Öncelikle koyu renkten açık renge geçişte boya miktarı fazla kullanılır alttaki mevcut koyu duvar boyası rengini kapatmak kolay olmaz 2 kat boya mevcut duvar için yeterli değildir.

Bu konuda en avantajlı uygulama, koyu rengin üstüne astar kullanmak böylece, hem zemini açık renge hazırlamış hemde boya miktarını düşürmek için oldukça basit bir yoldur.Astar boya rengi’ni seçerken yeni seçilen boya rengimize uygun bir renk seçilmesi çok daha iyidir.

Astar kullanma’dan uygulama yapılırsa hem kullanılan boya mikterı artar, hemde işçilik uzun zaman alır asla 2 katla yeni seçtiğimiz açık renk kapatmadı’ğı gibi süre olarak düşünürsek 2-3 gün gibi bir zaman kaybına neden olur.Astar boya fiyatlarına göre oldukça düşük bir maliyet içerir ve toplam’da bize %25 gibi maliyet kazancı sağlar.

Bir önceki yazımız olan küçük salonlar için duvar rengi mobilya uyumu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu Aramaları:

koyu renk boya nasıl kapatılır,koyu renk duvar boyası nasıl kapatılır,koyu renk duvar boyası üstüne açık renk uygulama,koyu renk boyayı kapatmak,koyu duvar boyası nasıl açılır,yeşil boyayı hangi renk kapatır,koyu renk duvar boyasi nasil kapanir,duvar rengi degistirme,kırmızı duvar boyası nasıl kapanır,duvar boyası nasıl kapatılır,

BENZER KONULAR

koyu renk duvar boyası üstüne açık renk uygulama makalesi Ana Sayfa ve Duvar boya ve Ev Dekorasyonu kategorilerinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
salon-duvar-boyasi-mobilya-parlak
küçük salonlar için duvar rengi mobilya uyumu

Küçük bir salona sahipsiniz, duvar rengi ve mobilya seçimi konusunda ipuçları dar mekanlar'da duvar rengini mutlaka açık renkler'den yana kullanmalısınız....

Kapat