Oturma odası duvar boyası pastel renk kullanımı

Oturma odası duvar boyası rengine karar vermeden önce mekanın aldığı ışığın, tavan yüksekliği gibi unsurlara dikkat etmeliyiz, Oturma odaları hacim olarak genellikle küçük mekanlardır. Bu tür bir odayı geniş gösterebilmek için pastel duvar boyası renkleri, tercih edilmelidir. Bu renk tonları açık ve koyu mobilya renkleri ile uyum sağlar.

Oturma odası pastel renk seçimine gelince, beyazlar, kırık beyaz, tonları kırılmış pastel boyalar, özellikle çivit mavisi oturma odasında çok daha ferah bir ortam sağlar.

Marshall mavi ve mor pastel duvar boyası renkleri ;

Marshall boyada bulunan mavi ve mor pastel renkler , Lavanta esintisi, lila, sümbül demeti, mine, leylak çiçeği , okyanus, çiğ damlası, halikarnas.

Marshall boya pastel yeşiller ; Buz beyazı, mentol buğusu, turkuaz çoşkusu, limonata, limon çiçeği, nanle limon, nil kıyısı, fıstık.

Marshall pastel toprak tonları ; Badem ezmesi, kum beji, balçiçek, ayçekirdeği, kekik yağı, kese kağıdı, deniz kabuğu, ıslak kum.

Tüm duvar boyası renk kataloglarına ulaşmak için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Çocuk odalarında canlı renk kullanımı örnek uygulamalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu Aramaları:

deniz kabuğu rengi,oturma odası boya renkleri,badem ezmesi duvar boyası,ayçekirdeği rengi,marshall ayçekirdeği rengi,badem ezmesi duvar rengi,ay çekirdeği rengi,çiğ damlası rengi,kekik yagi rengi,marşal mentol buyusu,

BENZER KONULAR

Oturma odası duvar boyası pastel renk kullanımı makalesi Ana Sayfa ve Duvar boya ve Ev Dekorasyonu kategorilerinde yayınlanmaktadır.

“Oturma odası duvar boyası pastel renk kullanımı” için 1 yorum

  1. güleren özlü diyor ki:

    merhabalar ben cok kararsz kaldım perdeler siyah halı siyah puanlı beyaz pembelila puanlı halı ama duvar rengini hangi duvar boyası gider

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
erkek-odasi-duvar-dekoru
Çocuk odalarında canlı renk kullanımı örnek uygulamalar

Yaşça büyüyen çocuklar için, yatak odalarının görünümüne giden yolda kendileri de bir şeyler eklemekten oldukça mutlu olurlar. Çocuklara favori renklerden...

Kapat