Saten alçı nedir nasıl yapılır ? Boya son kat alçısı

Saten alçı yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Boya uygulaması öncesi alt zemin son kat perdah alçı ile tamamlanır Uzun süre boya kullanımı için rahat ve firesiz uygulamaya olanak sağlar.
Saten alçı bünyesinde bulunan katkımaddeleri sayesinde harç suyunun mevcut zemin tarafından emilmesini engeller.

Saten alçı nasıl uygulanır ?

Uygulama öncesi duvar yüzeyinde bulunan toz ve yapışmayı engelleyen maddeler temizlenmelidir. Temiz bir kaba su doldurun su yüzeyini örtecek biçimde saten alçı ilave edilir. Harş karışımı yapılır homojen kıvama gelinceye kadar bu işlem devam eder kabın içerisinde bulunan alçının kuruma süresi 1 saati geçtiği zaman uygulama yapılamaz.

 

Saten alçı yüzey uygulaması Uygulama sıva malası veya çelik ıspatula ile yapılır alçının kuruduktan sonra kalan izleri tıraşlanır. Boya uygulamasına hazır hale gelmesi için zımpara yapılır yüzey temizlenir.

Bir önceki yazımız olan Kese kağıdı rengi bu yıl yerini Osmanlı renklerine bıraktı. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu Aramaları:

saten alçı nedir,saten alçı nasıl yapılır,saten alçı nasıl çekilir,ipli alçı duvar boyası,saten alçı uygulaması,banyoya saten alçı,alçıdan sonra boya ne zaman cekilir,duvara alçı nasıl çekilir,saten alçıdan sonra binder,saten alçı nasıl nazırlanır,

BENZER KONULAR

Saten alçı nedir nasıl yapılır ? Boya son kat alçısı makalesi Ana Sayfa ve Duvar boya ve Ev Dekorasyonu kategorilerinde yayınlanmaktadır.

“Saten alçı nedir nasıl yapılır ? Boya son kat alçısı” için 1 yorum

 1. Tuncay diyor ki:

  Merhaba yaz geliyor ve tadilat işleri başlıyor bu yüzden bende internete araştırma yapıyorum sizin sitenizi çok beyendim aradım her konuya kolayca ulaşabiliyiorum ve herşey gözümün önünde
  çok başarılı buldum tebrik ederim

  Benim evimde bolkon kapalı ve oraya alçı yapmak istiyorum duvar normal pürüzlü ve duvarın üstüne direk saten alçı vursam olurmu? (sıva alçısı yapmadan) olmaz ise neden olmaz?

  ilgi ve alakanıza daha şimdiden teşekür ederim

  Tuncay AYİŞTUNALI

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
osmanli-marshall-yeni
Kese kağıdı rengi bu yıl yerini Osmanlı renklerine bıraktı.

Boya modasında bu yıl ön plana çıkan renkler Marshall Osmanlı renkleri oldu, Muhteşem yüzyıl ana sponsoru olan diziye olan yoğun...

Kapat